23 Февруари 2026понеделник12:33 ч.

Виктор Божинов снима в Бургас знакови сцени от новия си филм

/ брой: 148

автор:Дума

visibility 1195

"Голата истина за група "Жигули" разказва историята на българска рок група от 80-те години, която се разпада точно, когато е на върха на славата си. С времето вкусовете на публиката се променят, а бандата е напълно забравена. В настоящия момент членовете й са изпокарани помежду си до смърт, всеки от тях живее съвсем различен живот и тъне в неизвестност. Един ден всичко това се променя. Неочаквано телефонно обаждане ги принуждава да загърбят враждите и да се съберат отново, почти насила. Лидерът на групата Фори (Михаил Билалов) се нагърбва със сложната задача да поведе "Жигули" отново към успеха, но с всеки изминал ден мисията започва да изглежда все по-невъзможна, като това води до множество комични обрати.

В останалите роли ще видим Филип Аврамов (в ролята на Васо), Димитър Рачков (Киша), Герасим Георгиев-Геро (Пухи), Лилия Маравиля (Дарин Дардо) и Ирини Жамбонас (Соня). Звездният каст се допълва още от Август Попов, Параскева Джукелова, Илияна Лазарова и младата Климентина Фърцова. 

"Смятам, че през следващата година хората ще имат нужда от повече смях и усмивки. Целта на "Голата истина за група "Жигули" не е да даде на зрителите само и единствено забавление. Искаме, чрез добро настроение, да накараме хората да се замислят какво се случи с тях през последните 30 години. Благодарни сме, че имаме възможност да работим, дори и в тази сложна обстановка, а екипът, който сме събрали, гарантира филм на високо ниво, който няма да ви остави равнодушни", споделя режисьорът Виктор Божинов. Зад камерата застава един от най-добрите оператори в България - Антон Бакарски. Сценаристки са Ваня Николова и Нели Димитрова, а продуцент е Кръстьо Ламбев заедно със своя екип от Concept Studio.

Снимачният процес на "Голата истина за група "Жигули" ще продължи до края на август на различни места из цяла България, но едни от най-знаковите сцени ще бъдат заснети в Бургас. Всеки, желаещ да попадне в кадър от филма, може да опита да стане част от него по време на заснемането на живото изпълнение на група "Жигули" от 18 ч. на 6 август, в рамките на фестивал, провеждащ се на морската гара в Бургас. "Голата истина за група "Жигули" се очаква да излезе по кината в цяла България през 2021 г.

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 163

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 286

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 280

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 399

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 230

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ