22 Февруари 2026неделя21:21 ч.

Военнослужещи гасят в Рила и Сакар

/ брой: 168

автор:Дума

visibility 9322

Десетки военнослужещи от Сухопътните войски участват активно в борбата с два мащабни пожара - на територията на Национален парк „Рила“ и в Сакар планина край село Лисово, община Свиленград, съобщиха от Министерството на отбраната. В Рила в гасенето се включиха 20 военнослужещи от трети механизиран батальон от Трето бригадно командване. Пожарът в района е възникнал на 28 август край симитлийското село Долно Осеново и вече е обхванал 2600 декара. По-рано в операцията се включи и хеликоптер Ми-17 от състава на Военновъздушните сили.
В Хасковска област 22-ма военнослужещи от модул от 31-ви батальон подпомагат усилията на пожарникари и местните власти в гасенето на големия пожар в землището на село Лисово. Там огънят избухна между селата Младиново, Лисово и Костур и доведе до обявяване на частично бедствено положение в община Свиленград. В борбата с пламъците се включи и хеликоптер „Кугър“ с екипаж от 24-та авиационна база.
По данни на директора на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Хасково Митко Чакалов в Сакар вече са засегнати около 7000 декара - основно горски територии, пасища и лозови масиви.
Военнослужещите действат по искане на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ при МВР, а съвместните усилия на армия, пожарна и местна власт са насочени към ограничаване на щетите и предотвратяване на разпространението на огъня.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 7176

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 10239

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 7915

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 8398

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 6871

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 8528

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 8186

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 8347

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 9308

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 7342

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ