Втората черна кутия потвърди действията на Лубиц
/ брой: 76
Втората черна кутия потвърждава умишлено действие на втория пилот на самолета на "Джърмануингс", съобщиха френски следователи, цитирани от Франс прес. Според разследването Андреас Лубиц съзнателно е насочил машината със 150 души на борда съм Френските Алпи. Втората черна кутия беше намерена в четвъртък. Тя е запазила 500 параметъра, сред които данни за скоростта, височината на полета, двигателите, действията на пилотите и различните команди.
"По първоначална информация, пилотът в кабината е използвал автоматичното управление, за да насочи самолета към снижаване до надморска височина 30 м", гласи изявлението на разследващите. След това Лубиц неколкократно сменял настройките, за да увеличи скоростта на спускане.
Резултатите са от първоначалния преглед на данните във втората черна кутия. Анализът ще продължи, за да се установи "прецизното фактическо протичане на полета".
Данните от първата черна кутия показаха, че вторият пилот е заключил капитана извън кабината.
В четвъртък германски прокурори обявиха, че Лубиц е търсил в интернет начини за самоубийство и подробности за сигурността на вратата на пилотската кабина седмица преди катастрофата.