24 Януари 2026събота23:50 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Втори кръг преговори Москва-Киев

ЕС забрани да се изпращат евробанкноти в Русия, Китай бойкотира санкциите

/ брой: 43

автор:Дума

visibility 1148

Нова среща между украинската и руската делегация се състоя в сряда вечерта в същия състав, както и преди. Това заяви Алексей Арестович - съветник на началника на президентската администрация на Украйна по телевизия "Украйна 24".
"Нашата делегация ще бъде готова да продължи преговорите", заяви по-рано говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, като добави, че делегацията на Москва очаква преговорите да бъдат подновени в сряда вечерта.
Първият кръг от преговори между руски и украински делегации се проведе на украинско-беларуската граница, но не доведе до резултати.
В сряда ЕС изключи седем руски банки от глобалната мрежа SWIFT, засилвайки санкциите заради войната на Москва в Украйна.
Банките, които бяха незабавно изключени от защитената мрежа за междубанкови съобщения, която позволява извършването на трансакции, са вторият по големина руски кредитор ВТБ, Банк Откритие, Новкомбанк, Промсвязбанк, Банка Русия, Совкомбанк и Внешекономбанк, става ясно от официалното съобщение на ЕС.
В списъка не фигурират имената на две големи руски банки - Сбербанк и Газпромбанк, които са останали свързани със SWIFT, за да могат страните от ЕС да плащат за доставките на руски газ и петрол. Високопоставен служител на ЕС обаче заяви, че списъкът ще бъде "непрекъснато актуализиран".
ЕС забранява също всякакви нови инвестиции на ЕС в Руския фонд за преки инвестиции и доставката на евробанкноти на когото и да било в Русия - освен за лична употреба или поради някакви дипломатически причини, за да предотврати заобикалянето на забраната на SWIFT.
След като повече от 100 държави се изказаха в продължение на два дни на извънредни дебати, Общото събрание на ООН има готовност да гласува в сряда дали да осъди решително нахлуването на Русия в Украйна и да поиска от Москва незабавно да изтегли войските си.
Китай се противопоставя на санкциите, заяви председателят на китайската Комисия за банкова и застрахователна регулация Гуо Шуцин. Няма да се присъединим към тези санкции, ще запазим нормалните икономически, търговски и финансови отношения със своите партньори, обяви той и допълни, че Пекин не е съгласен с налагането на финансови санкции, особено на едностранните такива, тъй като те нямат правно основание и няма да доведат до добър ефект.

Експерт: Край на паническите покупки на жилища

автор:Дума

visibility 1395

/ брой: 15

АПИ подновява ремонта на тунел "Топли дол" на "Хемус"

автор:Дума

visibility 1459

/ брой: 15

Банките се напълниха с тонове стотинки и метални левове

автор:Дума

visibility 1130

/ брой: 15

София се включи в Съвета за мир на Тръмп

автор:Дума

visibility 1474

/ брой: 15

САЩ и НАТО договарят сделка за Гренландия

автор:Дума

visibility 1319

/ брой: 15

Балканите са загубили 2500 км естествени реки

автор:Дума

visibility 1235

/ брой: 15

В скута на Тръмп

автор:Юри Михалков

visibility 2704

/ брой: 15

Спорт или война

автор:Владимир Николов

visibility 2196

/ брой: 15

Как се избира европейски прокурор в България

visibility 1253

/ брой: 15

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ