19 Април 2024петък04:51 ч.

Второ равенство на Левски в Турция

visibility 94

Левски и чешкият Бохемианс не се победиха и завършиха при резултат 1:1 в приятелски мач от подготвителния лагер в Турция. "Сините" поведоха още преди да е изминал четвърт час след гол на Билал Бари, който се възползва от хубав пас на Цунами. Чехите изравниха секунди след началото на втората част с гол на Роман Квиет след грешка на Хосе Кордоба. Двата тима си размениха и по една греда, предаде Дспорт.бг.
Двубоят бе втори за "сините" на лагера в Белек. Преди три дни те завършиха наравно 1:1 и с полския Гурник Забже в първата си контрола.
Левски започна по-силно от своя съперник, като имаше лек териториален превес. В 7-ата минута "сините" разиграха добре, като Димитър Костадинов намери Радослав Цонев на границата на наказателното поле. Цонев копна елегантно топката и изведе Билал Бари сам срещу вратаря. Мароканецът бе съборен от стража Бачковски, но дузпа не последва, тъй като Бари бе в положение на засада. В 13-ата минута Вендерсон Цунами показа отличен поглед върху играта, като намери по хубав начин Билал Бари (13) в наказателното поле. Мароканецът се възползва от неориентираните действия на бранителите на Бохемианс и от лошото излизане на вратаря, за да открие резултата с елегантен удар. Левски продължи с натиска си, като в 20-ата минута Драган Михайлович центрира в наказателното поле, топката бе лошо изчистена от защитник на Бохемианс. Тя се озова в краката на Андриан Краев, който стреля от воле, но ударът му премина над вратата. Малко след това Димитър Костадинов изведе Билал Бари на добра позиция, но нападателят не уцели вратата.
Бохемианс се посъбуди малко преди да изтече първия половин час и след разбъркване в наказателното поле на Левски, десният бек Якуб Фулнек стреля опасно, но Цунами застана на пътя на топката и я изчисти в ъглов удар, от който не последва нищо. Малко по-късно Келиан ван дер Каап увисна и позволи на Маречек да стреля с глава, но топлата срещна горната греда на вратата на Пламен Андреев.
В 44-ата минута Цунами достави поредното си добро центриране отляво и достави топката на главата на Билал Бари, който стреля в гредата. При последвалата добавка на Андриан Краев защитник на чехите застана добре и блокира удара.
Бохемианс започна ударно второто полувреме, като още в началните му секунди появилият се от резервната скамейка Роман Квиет (46) се пребори с Хосе Кордоба в наказателното поле и останал сам срещу Пламен Андреев не сбърка и изравни резултата. В 61-ата минута чехите бяха близо до второ попадение, след като на контраатака Матей Кубек даде добро извеждащо подаване към Роман Квиет, който излезе на добра позиция и стреля по диагонал, но Пламен Андреев спаси.
Малко по-късно Левски отговори с хубав пробив на Здравко Димитров, който центрира в наказателното поле, топката се озова в краката на Патрик-Габриел Галчев, но защитник на Бохемианс застана на пътя й.
След няколко равностойни минути, в 77-ата Левски достигна до много чисто положение. След центриране на Здравко Димитров от ъглов удар, над всички се оказа Хосе Кордоба, който стреля с глава, но вратарят Бачковски изби на сантиметри от голлинията. След секунди Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно, а Антоан Стоянов стреля от въздуха, но ударът му не затрудни вратаря.
Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов заяви, че Левски се е представил по-добре в двубоя си срещу Бохемианс, отколкото в този с Гурник Забже. Той отчете, че „сините“ играят добре в защитата и халфовата линия, но не и в атаката. Стоилов не разкри дали Левски е близо до трансфер на Филип Кръстев, но отново го похвали и заяви, че няма треньор в България, който да не го иска в състава си. „Мисля, че днес стояхме малко по-добре организационно отколкото в мача с Гурник. Подобрихме действията в защита, имаме самочувствие и увереност в контрола на топката. Имаме брак в атаката и сериозни проблеми при завършващата фаза. Проблемите ни в този мач, а и напоследък е атаката. В защитата и халфовата линия се справяме добре“, сподели той. „Беше рисково да пуснем Келиан ван дер Каап. Той беше на 2-3 тренировки, има сериозен потенциал, който трябва да развие. Цунами се включи силно във втори мач, трябва само да се сработи още малко със съотборниците си“, добави треньорът на „сините“.
„Трябва да се насочим към футболисти, които да отговарят на класата на отбора, но и на финансовите изисквания, което е много трудно, Със сигурност няма да взимаме повече защитници, ще опитаме да привлечем някой креативен играч. Засега Филип Кръстев не е наш играч, но не мисля, че има треньор който не го иска. Едва ли ще успеем да привлечем някой футболист в атаката“, завърши Станимир Стоилов.