03 Май 2024петък02:27 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Вучич в "засада"

/ брой: 230

автор:Юри Михалков

visibility 3377

Сръбският президент Александър Вучич се похвали в телевизионно шоу, че страната му била по-популярна в Северна Македония от България, а също че Белград има исторически най-добри отношения именно със Скопие.
Вучич прилича на футболен нападател, който не се усетил, че е изпаднал в положение на очевадна "засада", която само той не вижда в очакване да получи пас за политическо попадение на страната си.
В това си положение на самоналожена "засада" Вучич по същество признава два гряха на сръбската история и политика. Това, че Сърбия е по-популярна в Северна Македония, означава, че Белград признава превръщането на южната си съседка в прокси държава, която служи повече на чужди, в случая на сръбски, отколкото на исконните и националните си интереси. Нищо чудно, ако Вучич възприема РСМ като Украйна, която в името на чужди интереси се натресе на национална катастрофа с враждата срещу Русия. Там също Западът бе и е повече популярен от Москва.
С признанието пък за най-добрите исторически отношения с РСМ Вучич всъщност признава, че над век и половина страната му е водила политика на етническо прочистване и вражда на някогашната българска област Македония. Че с огън ни меч е изкоренявала българщината там. И следата от тези "най-добри исторически отношения" стига чак до наши дни, когато най-голямата македонска партия ВМРО-ДПМНЕ отказва признаването на българската общност в страната й, въпреки чисто българския корен както на нея, така и на нейни активисти и сподвижници. Тази партия едва ли прави това, без своята просръбска прокси природа.
За да избяга от "засадата", Вучич трябваше да помисли за добруването на Северна Македония, а не за историческото минало, и да я посъветва да изпълни "плана Макрон", който ще й и отвори пътя за преговори с ЕС, след като включи в конституцията си българската общност. Той обаче предпочита "засадата" на миналото пред повелята на настоящето.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 703

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 848

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 734

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 829

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 765

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ