23 Юли 2025сряда22:25 ч.

За трети път блокираха международен път заради мътна вода

/ брой: 156

автор:Дума

visibility 774

Близо 50 жители на бургаските села Маринка и Димчево отново протестираха заради лошото качество на водата в района. За трета поредна седмица те блокираха за половин час международния път между Бургас и Малко Търново. Протестиращите преминаваха по две пешеходни пътеки на централното кръстовище в село Маринка. За кратко движението на колите бе блокирано, но полицейски служители пренасочиха шофьорите към обходен маршрут.

Хората нямат отговор на жалбите, изпратени до дружеството "Водоснабдяване и канализация". Те се заканиха да протестират, докато не чуят кога ще се реши проблемът с мътната вода, която тече от чешмите им. 

От ВиК в Бургас обявиха, че има готов проект за нов водопровод за селата Твърдица и Маринка, но се чака финансирането му. Местните обаче за първи път чуват за проекта.

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 553

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 550

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 532

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ