06 Ноември 2025четвъртък23:40 ч.

Зафиров: Поставяме националния интерес над всичко

автор:Дума

visibility 821

„За първи път подобен род преговори се водят абсолютно открито, пред очите на целия български народ, така че няма нищо скрито. Ние от БСП определяме хода на разговорите като добър и конструктивен, и с голяма степен на увереност смятаме, че е зададен един 4-годишен хоризонт на следващото управление, което може да бъде напълно успешно.“ Това заяви заместник-председателят на БСП Атанас Зафиров в ефира на БНТ.

В предаването “Говори сега“ той обясни, че подходът, който БСП демонстрира в предходните два парламента - на диалогичност, конструктивност, поставяне на националните интереси над всичко, е възприет от всички останали партии.

„Има теми, по които консенсусът е видим – поставянето на националните интереси над всичко, борбата с корупцията, изграждането на нов имидж на България. Ние от БСП държим и защитаваме социалния сектор, и голяма част от тях намират разбиране, особено в мерките, които заложихме в краткосрочната ни програма за първите 100 дни от управлението“, обясни той.

Социалистът коментира, че партиите имат различия по данъчната система като обясни, че БСП е “за“ бързото намаляване на ДДС на храни и лекарства, но се е взело решение първо да се направи преглед   на възможностите и евентуално след това да се намали.

„Това е само първият кръг от преговори. В тях изчистваме нещата, по които имаме консенсус. Където остават теми с неразбирателство, те отиват в лидерския модул и там ще се търси тяхното решаване“, коментира Зафиров като допълни, че едва след това може да се говори за успешни преговори.

„Нищо в хода на преговорите не определя бъдещото управление като дясно. Това е едно национално отговорно управление, което ще помогне България да мине през тежките кризи“, категоричен бе Зафиров.

Първата и основна разделителна линия на левицата е нетърпимостта й към корупцията, и корупционния модел, който беше изграждан последните 10 години. „Неслучайно говорим за модела “ГЕРБ“ и неговото разграждане“, каза още той.

Атанас Зафиров бе категоричен, че до този момент не са водени разговори за имена и министерски постове. „Разбрахме се първо да говорим за политики, да зададем посоката, да подпишем споразумение. Чак тогава ще говорим за имена, които могат да реализират тези политики“, обясни зам.-председателят на БСП.

По думите му има над 90% приемственост на позициите на БСП в сектор “Национална сигурност“. „Най-важното е нещата, които обещаваме, да бъдат изпълнени“, каза още Зафиров.

 

EК спира 215 млн. евро за България по ПВУ

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 208

Цените у нас са скочили средно с 64% от 2013 г. насам

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 208

Особеният управител ще продава активи на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 648

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 620

/ брой: 208

Бивш еврокомисар от Белгия прал пари

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 208

Мюсюлмани планирали халифат в Германия

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 208

Дежа вю

автор:Аида Паникян

visibility 638

/ брой: 208

Кой е виновен сега?

автор:Таня Глухчева

visibility 675

/ брой: 208

Майстор на словото и единица мярка за почтеност

автор:Иван Гранитски

visibility 629

/ брой: 208

Безсмъртието на антифашистките песни

автор:Евгений Белий

visibility 620

/ брой: 208

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ