11 Юли 2025петък11:00 ч.

Обвинителите признаха:

Записите на Танов са СРС

/ брой: 35

автор:Дума

visibility 165

Всички разговори на Ваньо Танов са от специални разузнавателни средства. Това става ясно от заключения в междинния доклад по осемте разговора на шефа на митниците, които бяха разпространени вчера от прокуратурата. Докладът бил изготвен от БАН, в него се съдържала класифицирана информация и затова не можело да бъде обявен изцяло.
Според експертите всички изследвани разговори са от период, в който по отношение на Ваньо Танов са прилагани законни СРС, а всички записи са част от тези законно експлоатирани СРС. Докладът обаче констатира, че незаконно е изтекла информация, която е събрана със спецсредства.
Експертите установили още, че огласените записи са били манипулирани чрез използването на шест различни технически способа. "В резултат на направения анализ експертите не могат да потвърдят или да отрекат възможността съдържанието на разговорите да е било променяно", се казва в последния от изводите.
Междувременно след заседание на парламентарната комисия за контрол на ДАНС стана ясно, че нерегламентирано използване на акаунти между ДАНС и МВР е довело до теча на информация. Шефът на комисията Камен Костадинов обясни, че съгласно закона за ДАНС службата има право самостоятелно да използва СРС. Към този момент обаче тя няма техническа възможност за това, поради което използва техническите възможности на СДОТО към МВР.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 3557

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 6193

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 5808

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 6288

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 3236

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 5885

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 3176

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 5821

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 3770

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 2423

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ