29 Април 2026сряда11:51 ч.

Засилен контрол по гръцката граница

автор:Дума

visibility 346

Зелена светлина за директни полети от Великобритания и Швеция, интензивен контрол на граничния пункт Промахон и във вътрешността на страната, искане за забрана на панаири – това са част от решенията от днешното съвещание между премиера на Гърция Кириакос Мицотакис, главния епидемиолог и заместник-министъра за гражданска защита.

В периода от 1 до 11 юли на граничните пунктове в страната са направени 67 797 теста, от които 218 са били положителни. Броят на заразените с COVID-19 туристи на Промахон бяха четири пъти повече, отколкото на летището в Атина, съобщи МИА.

Тъй като от сряда на българско-гръцката граница влизането в Гърция ще се осъществява единствено с негативен ПСР тест, направен 72 часа преди пътуването, говорителят на правителството Стелиос Пецас подчерта, че разрешителните ще бъдат проверявани внимателно. Ако бъде установено, че сред тях има фалшифицирани документи, ще бъдат задействани предвидените в закона санкции.

Засилен ще бъде и контролът на двата гранични пункта с Албания за лицата, които имат право да влизат в Гърция – сезонни работници, албански граждани с разрешително за престой и други.

От 22 юли възобновяват директните полети от Швеция, седмица по-рано от обявеното започват полетите към Великобритания. Разглежда се възможността до края на юли да се даде зелена светлина за директни полети от САЩ, но задължително с негативен тест.

Тъй като опасността от коронавирус не е само по границите, на днешното съвещание комисията на епидемиолозите настоя за спешна забрана на панаирите и всички масови събирания най-малко до края на юли.

Коронавирусът не си е отишъл. Той е тук и се храни от неприемливите прояви на разхлабване, подчерта Пецас. 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ