12 Февруари 2026четвъртък21:29 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Зингаревич отказва да купи Ботев Пд

автор:Дума

visibility 581

Антон Зингаревич замрази преговорите за придобиването на акциите на Ботев Пд. Ето какво гласи съобщението, подписано от руския милиардер, и публикувано в официалния сайт на „канарите“.

Ето какво се казва в позицията:
"За да избегнем още спекулации по темата Ботев (Пловдив), призоваваме феновете, медиите и обществеността да се информират за тази сложна текуща процедура и разговори на различни нива от официалния сайт на ПФК Ботев (Пловдив).
1. Благодарим на община Пловдив за пълното разбиране и оказано съдействие относно цялостната информация за бъдещото изграждане на стадион "Христо Ботев". Както и за неговото евентуално управление с грижата на добри стопани.
2. Благодарим на всички фирми, с които проведохме разговори и тяхната готовност да сключим бъдещи рекламни договори.
3. Благодарим и на хората, които бяха с нас през цялото това време - искрени и честни, и ни оказаха пълно съдействие по всички въпроси, водени единствено от любовта си към Ботев.
4. Искаме да благодарим и на всички фенове и фенски организации, които изразиха своята подкрепа за нашето бъдещо управление.
За да се добие мажоритарният пакет акции от ПФК Ботев Пловдив, в продължение на близо 4 месеца ние изградихме нашата мрежа от специалисти, включващи финансисти, юристи, спортни анализатори, като искахме да бъдем максимално информирани с реалната обстановка във футболния клуб.
Двама големи пловдивски бизнесмени влизат в новия борд на Ботев, ако Зингаревич вземе клуба
Останахме изключително доволни след решението на членовете на УС на Сдружение Ботев Пловдив за това, че повече от 80% са ни подкрепили в нашето намерение и желание да инвестираме в ПФК Ботев Пловдив.
Държим да отбележим, че в последните дни членове на борда на УС на Сдружение Ботев предприеха действия, несъгласувани с нас и против нашия имидж. А именно:
- Пращане на имейли на адреси, нямащи нищо общо с моята дейност, целящи неетичен начин за водене на бизнес преговори.
- Пускане на информация пред медиите относно назначаване на хора в бъдещия борд на директорите.
- Непрофесионалното поведение на член от УС на Сдружение Ботев Пловдив, позволяващ си да пише и дава предложения в разрез с нашите разговори на нашия екип от юристи
- Днес за пореден път получихме официален имейл от УС на Сдружение Ботев Пловдив със съответните изисквания, като една от тях е отново за придобиване на 10% от акциите, което предполагам е продиктувано от желанието на самите членове, съгласувано с техните финансисти и юристи.

Пишем това обръщение до всички привърженици и симпатизанти на ПФК Ботев Пловдив водени от позицията си да има яснота и прозрачност относно водените преговори.
Категорично заявяваме, че към този момент, получавайки това отношение, ние сме поставени в позиция да замразим бъдещите си преговори за придобиване на мажоритарния пакет акции и инвестиции в ПФК Ботев Пловдив.
Пожелаваме весели и светли празници на всички ботевисти.
С уважение,
Антон Зингаревич"

Селското ни стопанство е пред катастрофа

автор:Дума

visibility 734

/ брой: 29

Милионерите са се увеличили с 33% през миналата година

автор:Дума

visibility 752

/ брой: 29

И частен превозвач тръгва по железницата

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 29

Спад на износа с 3,2% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 29

Независимата отбрана става приоритет за ЕС

автор:Дума

visibility 717

/ брой: 29

Евротройка настоява за по-ниски цени на тока

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 29

Вътрешната министърка на Португалия подаде оставка

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 29

Накратко

автор:Дума

visibility 693

/ брой: 29

Болестта на птеродактилите

автор:Александър Симов

visibility 807

/ брой: 29

Как да платим по-малко данъци

автор:Дума

visibility 688

/ брой: 29

Клинично поведение

visibility 762

/ брой: 29

По трудния път на обединението

visibility 665

/ брой: 29

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ