14 Юли 2025понеделник23:11 ч.

Значи, можело

/ брой: 15

автор:Аида Паникян

visibility 222

Повече от две години и половина близо 30 хил. души в района около Девин нямат болница. Повече от две години бившите управляващи всячески убеждаваха обществеността, че няма как да заработи лечебното заведение, а и да заработи, няма как да бъде събран отново персонал. Ала девинчани така и не искаха да повярват, че просто така ще останат без болница, а упоритостта им е възнаградена. И обратно на мрачните прогнози, 115 молби на медици чакат рестарта на лечебното заведение, за да започнат работа. Значи - можело! Значи наистина на хората от региона е необходима болница.
Почти стигнали до щастливата развръзка с девински адрес, не може да бъдат забравени други над 15 малки лечебни заведения в страната, които просто престанаха да съществуват заради измислени критерии и така оставиха хиляди българи без адекватен достъп до медицинска помощ. Те са част от ония 46%, които са получили направление за преглед при лекар специалист, но не са го използвали, защото нямат пари за пътни до болницата във възможно най-близкия град! А държавата е за това - да се погрижи гражданите й да имат възможност да получават във възможно най-кратки срокове необходимата им медицинска помощ. Защото другото е псевдогрижа по време на политическа опозиция.
Отделен е въпросът доколко България е "съизмерима" с други европейски страни по отношение на брой лекари и медицински сестри, брой болници и болнични легла. И дали здравето на нацията се измерва в броя на медицинските служители и болничните легла?
 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ