23 Май 2026събота02:47 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

24-часова стачка парализира Гърция

/ брой: 94

автор:Дума

visibility 5000

24-часова стачка обявиха служителите в държавния сектор в Гърция. Те са недоволни от високите цени и данъци и ниските заплати. Блокиран е транспортът. Железничарите спряха влаковете. Протестират учителите в средното образование. Затворени са детските градини.
Лекарите в държавните болници приемат само спешни случаи, като настояват за премахване на операциите срещу заплащане. Работещите в общините също участват в обявената от синдикатите стачка.
СИРИЗА подкрепи недоволните и призова хората да се включат в демонстрацията пред Министерството на финансите. Депутатите от Комунистическата партия се присъединиха към протестите.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ