26 Август 2026сряда01:00 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

276 атлети на ЕК по зимни хвърляния

Започват ремонт на зала "Фестивална"

/ брой: 61

автор:Дума

visibility 433

276 атлети от 34 държави, сред които 12 световни и 24 европейски шампиони, ще участват на европейската купа по зимни хвърляния през уикенда в София. На терените на НСА "Васил Левски" ще бъдат 8 световни рекордьори от различни периоди. Сред големите имена са Георги Иванов, който е двукратен шампион на планетата за юноши в тласкането на гюле. В хвърлянето на чук при жените са най-известните състезателки, сред които и  настоящата европейска шампионка и световна от 2007 г. Бети Хайдлер (Гер). Тя ще мери сили с бившата рекордьорка Татяна Лисенко (Рус). Българският отбор е съставен от 18 атлети в четирите дисциплини - чук, диск, гюле и копие. Зимните купи се организират за 11-и път от европейската федерация, за да се удължи сезонът за състезателите, които нямат турнири в зала. Спортното министерство е купило модерни уреди за надпреварата, които остават за използване от федерацията и НСА.
"Всички сме горди, че България ще бъде домакин на такова уникално състезание. Винаги очаквам едно и също от нашите атлети, да ги видя да се борят, да покажат това, което могат. Повечето от тях трябва да запишат лични резултати. Класирането обаче не е от толкова голямо значение. За следващите години ще кандидатстваме за зимна купа на 10 000 метра, но мечтата ни е голямо първенство на писта и вярвам, че в обозримо бъдеще ще го направим. "Проектът за ремонт на зала "Фестивална" е готов и е обезпечен с реални средства от Министерството на спорта. Дори да не стане тази година, ще бъде следващата. Най-важното е, че сме на правилната пътека", каза президентът на федерацията Добромир Карамаринов.
 Състав на България: мъже - Георги Иванов и Галин Костадинов (гюле), Тони Велков и Владимир Христов (диск), Здравко Димитров и Борис Йорданов (чук), Кольо Нешев и Михаил Костов (копие); жени - Радослава Мавродиева (гюле) и Вержиния Милашка (копие); младежи до 23 г. - Нено Башев (гюле), Росен Карамфилов (диск), Атанас Папазов (чук) и Искрен Иванов (копие); девойки до 23 г. - Мариета Куцарова (гюле), Григория Нанева (диск), Михаела Методиева (чук) и Деница Колева (копие)
 

Карикатура на деня - 25.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 1417

"Таймс": Обръща ли се вълната у дома срещу Зеленски?

автор:

visibility 1927

Голямата неолиберална лъжа

автор:Любослав Костов

visibility 1397

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ