24 Февруари 2026вторник01:25 ч.

3327 нови случая на коронавирус - 1865 излекувани

автор:Дума

visibility 610

3327 са новодиагностицираните с коронавирусна инфекция лица при направени общо 9179 PCR теста през изминалото денонощие. 36.2% от тестваните са дали положителен резултат.Това показват данните на Единния информационен портал.

1865 са излекуваните. Починали са 151 души. 

436 са в интензивни отделения. В болница са приети 6647.

Отново най-много случаи има в столицата – 754 новозаразени. Следват областите Пловдив с 322, Варна с 266  и Стара Загора с 248 души.

Според Националната информационна система при 5695лица-медицински служители у нас е доказана коронавирусна инфекция. 199 нови случая са регистрирани през последните 24 часа.

В 23:30 ч. в петък влязоха в сила новите мерки срещу разпространението на COVID-19 у нас. Всички дискотеки, барове, ресторанти и молове вече са затворени.

Преустановява се обучението за всички ученици от 1 до 12 клас, както и всички извънкласни дейности. Всички висши училища също спират присъствените си занимания. Затварят се детските градини и ясли, както и детските центрове.

Спират се и груповите културно-развлекателни мероприятия. Изключение са театрите, но при заетост до 30% и спазване на противоепидемичните мерки.

Фитнес центровете, както и всички заведения за хранене - също спират работа.

Променят се и правилата на „зеления коридор” за възрастните хора. Той ще важи само за хранителните магазини от 8:30 до 10:30.

Наложените ограничения ще са в сила до 21-ви декември, когато ще започне поетапното им разхлабване.

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 1563

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 1535

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 1359

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1537

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 1562

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 1484

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 1673

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 1470

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 1571

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1284

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ