11 Ноември 2025вторник09:35 ч.

4-дневна работна седмица на Острова

/ брой: 38

автор:Дума

visibility 1494

Експеримент във Великобритания установи, че четиридневната работна седмица значително намалява стреса и болестите сред трудещите се.

Служителите в 61 компании в цялата страна са работили средно по 34 часа, четири дни в седмицата, в продължение на 6 месеца срещу нормалната си заплата. От тях 56 фирми - от финансови къщи до ресторанти за риба и картофки - са избрали да продължат по този начин, след като доволни остават и служители, и ръководство.

Проучванията обаче показват, че засега повечето британски работодатели в името на "запазването на традицията" не планират четиридневна седмица в близко време.

Милионерите у нас са се увеличили с 402 за година

автор:Дума

visibility 1173

/ брой: 210

Шефът на МВФ подкрепи бюджет 2026

автор:Дума

visibility 2793

/ брой: 210

Обявиха таксите при личен фалит

автор:Дума

visibility 2529

/ брой: 210

Започна ремонтът на култовия хотел "България"

автор:Дума

visibility 1476

/ брой: 210

Хиляди португалци излязоха на протест

автор:Дума

visibility 2098

/ брой: 210

Белгия поема към всеобща военна служба

автор:Дума

visibility 2635

/ брой: 210

Франция осъди ударите на САЩ на Карибите

автор:Дума

visibility 2883

/ брой: 210

Влюбен в България

visibility 2271

/ брой: 210

Да ни видят майкини по телевизията...

visibility 2366

/ брой: 210

Истинските причини

visibility 2293

/ брой: 210

Философия на българското политическо лицемерие

visibility 1181

/ брой: 210

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ