02 Ноември 2025неделя07:37 ч.

Болницата в Пловдив взима такса "стол"

Налогът се плаща от придружители на лежащо болни

/ брой: 50

автор:Дума

visibility 989

Придружителка на един от пациентите в УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив разказва, че по време на свиждане с баща си в стаята му забелязала ценоразпис, на който е посочено, че "услугата" да има стол за нея струва 6 лв. - таксата е за придружител без право на легло. Нищо не се ползва, но се плащат 6 лева, за да се предотвратят излишни посещения в болницата, обяснява началникът на клиниката по неврохирургия проф. Христо Желязков.

Жената се оплаква и от битовите условия и хигиената. "За хигиената си има специални предписания. Мисля, че тя се поддържа много добре. Това, което се вижда на снимките, са стари столове и мебели. Леглото е от 1987 г. Много от нещата са стари и са от времето, когато сме влезли в тази болница. Това, че има малко мухъл по стените, е след ремонт на покрива на болницата. Сега очакваме ремонт на стаите. Поетапно ще подменяме обзавеждането, но няма да е такова, каквото очакват хората. Болницата няма пари. Таксата за нощувка на стол не я определяме ние", казва лекарят.

Снимки, направени от Дафина Филипова, показват в какви условия се лекуват болните в Клиниката по неврохирургия на болницата, предаде Нова тв. Бащата на Филипова лежи в клиниката. На шкафчето му било оставено шише с предписание да се приема 3 пъти на ден. Той е с инсулт, епилепсия и частична загуба на краткотрайната памет. Пациентът пресмята, че трябва да пие по 11 хапчета на ден. Дафина и нейната майка обясняват ситуацията на медицинските сестри и се разбират те да му дават лекарствата в определените часове. На следващия ден мъжът бил добре, но по-късно близките му разбират, че цял ден не са му давани медикаменти.

"Задължително лекарствата трябва да се дават от сестра. Ще има наказания, ако се окаже, че наистина това шише е било оставено там", коментира проф. Желязков.

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 2099

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 2063

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 2150

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 2010

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 2145

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 2471

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 2378

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 2125

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 2174

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 5153

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 6991

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 3810

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ