23 Юли 2025сряда15:50 ч.

Повече пари за местната власт и общински фирми предлагат социалистите

/ брой: 143

автор:Дума

visibility 1234

БСП е първата партия, която обяви платформата, с която ще се яви на местния вот. В нея е предвидено увеличение на средствата за общините и създаване на повече общински предприятия. Това стана ясно след националното съвещание на левицата в Габрово. Корнелия Нинова обясни, че се залага на реална децентрализация на общините. Предвижда се част от данъците върху доходите на хората, събрани по места, да остават в населените места. Правителството прехвърля на общините задължения, без да ги обезпечава финансово, а държавните средства се разпределят субективно - извън бюджета и по решение на един човек, обясни лидерът на БСП. 

Социалистите ще се борят за запазване на общинската собственост и ще правят всичко възможно комуналните дейности да се изпълняват от общински дружества. По разчети на настоящи кметове подобен ход прави услугите по-евтини.

В документа влизат и много от мерките, предвидени във "Визия за България". Набляга се на социалните пакети, обърнато е внимание на здравеопазването, подпомагането на млади семейства, строителството на общински жилища, разписана е програма за съхранение на културните ценности, музеите и читалищата. Безплатни детски градини, транспорт до всяко населено място, денонощни аптеки във всички градове, развитие на енергийната независимост чрез изграждане на интелигентни енергийни мрежи също са заложени в плановете на БСП за местната власт.

Коалициите с ГЕРБ са единственото, за което БСП няма да отстъпи на предстоящите местни избори. Нинова обясни, че организациите по места сами ще решават от кого да търсят подкрепа, но това трябва да става само на базата на дейностите, залегнали в предизборната платформа на БСП. 

В Казанлък местният Клуб за леви идеи "Георги Кирков" и сп. "Ново време" организираха дискусия "Кои сме социалистите днес и какво предлагаме на България?". Форумът гласува обръщение към членовете на БСП "За идейното и организационното единство на партията".

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 218

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 223

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 210

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 223

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 215

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 223

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ