22 Февруари 2026неделя00:03 ч.

Няколко думи

А ще има ли възмездие?

/ брой: 124

автор:Валентин Георгиев

visibility 3115

Истината лъсна! Не че не я знаехме, но вече и официално се разбра как е действал моделът "Борисов". 8,6 милиарда лева от общите пари са раздадени без обществени поръчки само за последната една година. Цяло десетилетие Борисов и шайката му така управляваха. И така печелеха избори. А отбраните фирми и близки кръгове им се отблагодаряваха и ги крепяха. Стотици милиарди в оборот. Мафия. За подкупи и комисиони няма да говорим. Те са незнайна част от сметката. 

Разбрахме също, че гербаджийското "ноу хау" на грабежа се е прилагало повсеместно. В МРРБ то се нарича "Автомагистрали", в икономиката - Държавна консолидационна компания. Удивителна прилика на схемите! 

Сега пищят на умряло, когато моделът се разпада и връзките се късат. Плашат с апокалипсис. Не искат да пускат кокала. Оспорват собствените си уволнения с надеждата, че Борисов ще се върне отново и лапачката ще продължи. 

Само с приказки обаче проблемът не се решава. Няма как да бъде пресечено узаконеното безобразие, ако не бъде премахнато там, където е получило своята "благословия" - в парламента. Защото хватки като "ин хаус" и "инженеринг", за които говорят служебните министри, са прокарани именно там.

Инак всички чакаме възмездие. Ще го бъде ли?

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ