23 Юли 2025сряда21:17 ч.

Активистка от ГЕРБ иска да бута Братска могила

/ брой: 148

автор:Христо Христов

visibility 1617

Три точки от дневния ред, засягащи по различен начин българската история, изпокараха общинските съветници в Стара Загора и нажежиха до краен предел страстите по време на сесията им. Старт на разгорещените прения даде искане на ВМРО-БНД за прекръщаване именованията на местности и замяната на турско-арабските с български имена. Близо час продължи дебатът, преди и отляво, и отдясно да препънат идеята с гласуване "въздържал се".
Свадата продължи при обсъждането на предложение за издигането на монументален православен кръст в източния край на града, като се стигна до директни взаимни обвинения в лъжа. Според вносителя Кристиан Георгиев от ВМРО-БНД старозагорските съветници още през 2001 г. са определили мястото за монумента и то дори било осветено. Ораторски изпълнения имаше и по предложение за паметник на хан Тервел, чието изграждане ще се финансира от клуба на работодателя в Стара Загора.
В търсене на най-подходящото място за монумента се стигна и до идеята, лансирана от съветничката от ГЕРБ Антоанета Масленска, той да бъде на мястото, където от 1945 г. е Братската могила на избитите старозагорски антифашисти в парк "Пети октомври". Минути по-късно гербаджийката осъзна гафа си и отегли предложението с думите "И все пак ще дойде времето да махнем сърповете и петолъчките".
След много "за" и "против" все пак се стигна до консенсус Спасителят на Европа от арабското нашествие да бъде почетен с паметник на конник в естествен ръст, който да се монтира на метри от възпоменателен знак за 100-годишнината от създаването на БЗНС.
 

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 553

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 550

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 532

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ