02 Март 2026понеделник17:36 ч.

Акция на прокуратурата в Басейнова дирекция - Пловдив

автор:Дума

visibility 163

Прокуратура и полиция влязоха в Басейнова дирекция Пловдив. Има задържани, предаде БГНЕС.

Има задържани. Сред тях е директорката Цветелина Кънева, която бе отведена с полицейски бус в Икономическа полиция.
Изнесени са били кашони с документи.
От прокуратурата потвърдиха, че за 24 часа по Закона за МВР е задържан директорът на Басейнова дирекция „Изгочнобеломорски район“, гр. Пловдив.

Още през уикенда Районна прокуратура – Асеновград повдигна обвинение на управителя на “Лъки Инвест” АД и на отговорника на хвостохранилището на дружеството за това, че са допуснали замърсяване с цианиди на водите на река Юговска.

84-годишният управител Любен Васев и 55-годишният Румен Караисенов са задържани с постановления на наблюдаващия прокурор за 72 часа.

Предвиденото от закона наказание за престъплението, в което са обвинени, е затвор от 1 до 5 години и глоба от 5 000 до 30 000 лева, за това, че са допуснали замърсяването на реката, съобщи прокурорът Венелин Савов.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 9870

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 9890

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 9715

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 5155

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 10081

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 10399

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ