12 Юли 2025събота12:43 ч.

Александър Симов: Наша мисия е да отстояваме историческата истина

/ брой: 50

автор:Дума

visibility 647

Една от големите мисии на БСП е да отстоява историческата истина и да се противопоставяме на коалицията на разрушението, заяви кандидатът за народен представител от "БСП за България" Александър Симов по повод казуса с Паметника на Съветската армия в тв интервю.

ДБ и ГЕРБ, които уж са алтернатива едни на други и постоянно говорят, че няма да влизат в никакви съюзи, когато трябва да местят и рушат паметник, се оказва, че нямат никакви проблеми да влязат заедно в политически съюз" коментира Симов. Нашата задача е да проведем тази битка. Има достатъчно много хора, които ще се организират, за да запазят паметника, а БСП вече започна подписка в защита на паметника. В България трябва да се веят българските знамена. Не виждам как помагаме, като на сградата на Столичната община се вее украинското знаме, има други начини да демонстрираш солидарност. Ние показахме солидарност към Украйна, като приехме бежанци", коментира Симов.

По думите му задачата пред БСП сега е да направи добра и структурирана кампания, която в момента върви. Докато другите партии се карат за всякакви клишета, ние имаме конкретни неща, които да представим пред избирателите си, обясни той.

"Срещу БСП имаше и продължава да има структурирани атаки. Сега на терена се появява много странно политическа формирование "Левицата!". Те претендират, че ще представляват левите хора в България и започнаха да взимат отломки от БСП, но те не са автентични. Това са хора, които зададоха дясното лице на БСП. По тяхно време се прие плоският данък", припомни Симов. "В един сложен парламент успяхме да направим учебниците до 12-ти клас безплатни и  да намерим формула за минималната работна заплата. Хората могат да си дадат сметка, че когато е трябвало, БСП се е борила за техните интереси", подчерта Симов и призова хората да гласуват на 2-ри април с номер 1 в бюлетината.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3173

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 1734

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2213

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 1722

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 1777

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 2810

/ брой: 126

Тупик

visibility 2695

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2367

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3278

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 2989

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ