23 Февруари 2026понеделник05:02 ч.

Няколко думи

Аман!

/ брой: 28

автор:Мая Йовановска

visibility 24532

Има една много интересна личност в Сглобката. Въпросното лице получава заплата за социален министър. Същевременно не веднъж е привличала вниманието със своето мяукане по важните социални въпроси, без да предлага конкретни решения. И така с много съчувствие, и с тих, напевен гласец стриже тревата до дъно.
Тази министърка, чието име е Иванка Шалапатова, заключи вчера, че "преминаването към еврото няма да бъде толкова болезнено, колкото хората се притесняват". И още: "Не очакваме сътресение в покупателната способност". Оттам насетне се опита да ни убеди във финансовите плюсове от еврото, удобството му и въобще всички ползи от него във Вселената.
Перифразирайки един известен каламбур нещата биха звучали така: не ме е страх от социалния министър, а от това колко социален е социалният министър.
Да, наистина не е проблемът в еврото, в смисъл - не само там. Ние си имаме достатъчно от всичко - и повече бедни, и повече болни, и по-голяма инфлация, и по-ниски заплати, и "по-добри" спекуланти и по-слепи контролни органи, и за капак - абсолютно абдикирала от проблемите на хората държава.
Така че още един самар върху гърба на чуждото магаре, не тежи повече. Но като нищо може да му счупи гърбината.
Аман от плоските мисли на министърката!

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 10574

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 13641

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 11278

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 11792

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 10340

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 11814

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 9140

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 9121

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 12709

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 9054

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ