13 Юли 2025неделя06:16 ч.

Арести в Иран заради натровени ученички

/ брой: 47

автор:Дума

visibility 285

МВР на Иран съобщи за първи арести във връзка с отравянията на хиляди ученички през последните три месеца. "В пет провинции са задържани няколко души и службите продължават разпитите им", заяви зам.-министърът Маджид Мурахмади.

Мистериозна афера разбуни духовете в Иран. Родители се организираха, за да настояват пред властите да предприемат действия. От ноември 2022 г. са засегнати над 5000 ученички от около 230 учебни заведения в 25 от 31 провинции в страната, заяви Мохамад-Хасан Асафари, член на парламентарната анкетна комисия, на която е възложено да хвърли светлина върху причините за вълната от отравяния.

Иранският върховен лидер аятолах Али Хаменей поиска "сурови присъди" за виновните. "За тези хора няма да има амнистия", предупреди той в първото си изявление по случая.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ