14 Юли 2025понеделник15:17 ч.

Архитектурата и изкуствата се срещат в НДК

Лектори от цял свят гостуват в София на петото издание на фестивала за градска среда и култура

/ брой: 276

автор:Силвия Шопова

visibility 2550

Петото издание на фестивала за архитектура и градска култура Sofia architecture week (SAW) вече е в разгара си. Над 50 лекции ще се проведат в рамките на една седмица, а в столицата ни пристигат лектори от цял свят, за да участват с презентации и дискусии по темата на тазгодишното издание на събитието - "Архитектура търси култура".
Награждаването на победителите от "Устойчивата архитектура в България 2020-8" се състоя на официалното откриване на SAW в зала 7 на НДК. Надпреварата бе организирана от Камарата на архитектите в България, а отличените ще представляват страната ни на международния конкурс "Мис Ван дер Рое".
Основната задача на седмицата на архитектурата в София е инициирането на разговор за пространствата за култура у нас. В диалога са предизвикани да участват архитекти и урбанисти, артисти и културни мениджъри, институциите, от които зависи културната политика на страната, и най-широка публика. "Архитектура търси... сцена, визуални изкуства, музика и градска среда" са четирите панела в рамките на основната програма на фестивала.
Всеки от дните е посветен на среща между архитектурата и изкуствата. До петък - 30 ноември, ще се дебатира темата за връзката между градските пространства, природата и сценичните, визуалните и музикалните изкуства и не на последно място - с хората. Презентациите започват всяка вечер в 18 ч., а непосредствено след тях ще има безплатни архитектурни прожекции. Освен четирите панела на SAW, до 2 декември в НДК и партньорските локации на фестивала ще има изложби, работилници и дискусии.

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 310

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 292

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 324

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 361

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 271

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 335

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 285

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 281

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 335

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ