09 Февруари 2026понеделник21:05 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Мая Манолова:

Асфалтиране + бойкова власт = реформи

/ брой: 109

автор:Мила Христова

visibility 3212

"Асфалтиране + бойкова власт = реформи". Това обобщение като лозунг направи вчера Мая Манолова по време на питане към Бойко Борисов какво разбира под фразата, че прави реформи. Тя припомни възторга, с който ГЕРБ обяви правителството за "реформаторско" при положение, че новата методика на Петър Москов оставя пациенти без лекарства, онкоболни - без лечение, а родилки са изпратени да раждат "през следващия месец".
Наясно съм, че имате затруднения да обясните необяснимото, а именно неща, които не се случват и не се правят от вашите министри. Здравният министър вече е бламиран не само от кметове, но и от вашите депутати, които не подкрепят екстравагантните му идеи, посочи Манолова и поиска премиерът да обясни замисъла на реформите в здравеопазването и в пенсионната система. Манолова посочи, че реформата на правосъдния министър се състои само в това да реформира своето отношение към премиера, а реформата в Конституцията има за цел единствено да структурира послушен ВСС. Министърът на образованието Тодор Танев е станал известен единствено със зачеркването на Ломоносов и Наполеон и парите, които държавата ще дава за частните училища.
И аз съм се чудел - как в XXI век в Кърджалийско няма вода в чешмите и сега плащаме, за да се направят водопроводи. Чудех се как съм заварил страна, в която нямаше една построена магистрала от единия край на България до другия. Аз съм се чудил дори за една София - едва 25-26% имаше канализация в столицата. Чудил съм се как може мръсните води да се изливат в реките. Налага се всичко това да се прави сега, опита се да бъде атрактивен в отговора си премиерът.
 

И февруарските сметки за ток ще са по-високи

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 26

Ръст в борсовите цени на плодове и зеленчуци

автор:Дума

visibility 657

/ брой: 26

Искат да се въведе данък върху подсладените безалкохолни

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 26

Сивият сектор в туризма се разраства

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 26

ТИСА предвижда данък за богатите

автор:Дума

visibility 660

/ брой: 26

ЕС дава 15 млрд. евро за водния сектор

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 26

Гърците са "за" забрана на мрежите за деца

автор:Дума

visibility 674

/ брой: 26

Накратко

автор:Дума

visibility 819

/ брой: 26

Правя крачка назад, но оставам и вярвам в БСП

автор:Дума

visibility 660

/ брой: 26

Кога посочвате лева, кога евро?

visibility 660

/ брой: 26

Най-лесното решение, но дали е най-доброто

visibility 550

/ брой: 26

ДЕКЛАРАЦИЯ

visibility 8513

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ