26 Август 2026сряда00:38 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Атакисти опорочиха честването на Апостола

/ брой: 43

автор:Дума

visibility 501

С факли, качулки и тениски с пречупени кръстове се появиха активисти на "Атака" пред паметника на Апостола в София в събота. За поредна година хората на Сидеров опорочиха честването на годишнината от гибелта на Васил Левски. Младежите с бръснати глави скандираха "Волен!" и зовяха за националистическо управление на България.
Сидеров застана пред агитката си и обяви, че най-големият порок на България е, че досега не е управлявана от националисти. Той изрецитира цяла реч за "турските гадняри и изроди", обесили Дякона, и ги определи като "изконните врагове на българската нация".
Сидеров разкритикува политиците и ректора на СУ "Св. Климент Охридски" проф. Иван Илчев, че не споменават в словата си за Левски "турското робство".
"Ние не се притесняваме дали американският, турският, руският, френският или азербайджанският посланик ще изрази някакво недоволство от това, че в България има националисти. Да. Има и ще има, и ще стават все повече и повече. И те един ден ще вземат властта. Нека това да го знаят чуждите посланици, които сега не искат да ме приемат, защото тогава ще се редят на опашка да ме приемат", продължи с опиянение Сидеров. Накрая с вдигнат пръст той заключи, че благодарение на неговата партия ДПС не е на власт.

Карикатура на деня - 25.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 1417

"Таймс": Обръща ли се вълната у дома срещу Зеленски?

автор:

visibility 1927

Голямата неолиберална лъжа

автор:Любослав Костов

visibility 1397

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ