13 Юли 2025неделя22:33 ч.

Атанас Зафиров: БСП е лявата партия, която отстоява мира и е спирачка на безумията на другите политически формации

автор:Дума

visibility 1183

„От близо две години България функционира като страна на ръба на Конституцията. България се управлява от служебни правителства, които на практика не са избирани от никого и не се контролират от никого и затова сме свидетели на една непоследователна политика, включително и по отношение на конфликта в Украйна. Включително и сега, правителството заяви, че България няма да се включва в процеса на допълнително даване на въоръжение на Украйна, но еврокомисарят Бретон говори съвсем различни неща и то на посещение във ВМЗ-Сопот. Трябва да се сформира възможно най-скоро работещо правителство, пред което да стоят ясни отговорности и то да носи политическа отговорност за своите действия“. Това заяви зам.-председателят на БСП и водач на листите на социалистите във Враца и Хасково Атанас Зафиров в ефира на Euronews Bulgaria.

Той посочи, че БСП е категорично против даването на оръжие на Украйна, защото това въвлича България като страна в конфликта: “Ясно се оформиха партиите, които са за военно решаване на конфликта. Нашата позиция е последователна – ние сме партия на мира. Ако се влагаха толкова усилия в търсенето на мирно решение, колкото се полагат за въоръжаването на Украйна, сигурно отдавна щеше да е намерено такова“, коментира социалистът.

Зафиров припомни изявлението на генералния секретар на НАТО, който заяви, че ако се стигне до ескалация на конфликта, страните от Източния фланг на НАТО първи ще поемат удара: „Добре е нашите войнолюбци да са наясно с тази особеност и да са наясно, че при един такъв сценарий ще се наложи и България да воюва. Трябва да се търси мирно решение“, категоричен бе зам.-председателят на БСП. Той даде за пример антивоенните демонстрации в Чехия, Франция, Германия и допълни, че вече европейските и световни лидери говорят за мирно разрешаване на конфликта.

Зафиров коментира необходимостта на България да има свои изтребители, с които да охранява небето си: „Ако допуснем да бъде приземена българската военна авиация, ние ще загубим най-ценния капитал – хората. По-никакъв начин не трябва да се допуска това. Трябва да се търсят решения, но как да се намират тези решения? Министърът на отбраната говори от много време за оптимистични посоки за двигателите, които трябваше да вземем от Полша. Сега се оказва, че Полша си дарява изтребителите – тоест тази врата вече е затворена. Словакия си дарява изтребителите. Русия и Беларус вече са затворена страница. Откъде ще вземем тези двигатели?“, попита социалистът.

В ефира на Euronews Bulgaria Атанас Зафиров коментира и темата за охраняване на границата, като посочи, че основният проблем е, че България чака някой друг да реши проблема, а не инвестира по никакъв начин в собствените си способности: „Физическата охрана е наш ангажимент, трябваше армията да бъде разположена на границата, горските пътища отдавна трябваше да са приведени в необходимия порядък, отдавна трябваше техниката да бъде обезпечена. Освен това лицемерното поведение на партиите в последния момент направи така, че разумните и крайно необходими промени в Наказателни кодекс, които бяха предложени от „БСП за България“ по отношение повишаване на наказателната отговорност на хората, ангажирани с този бизнес, не бяха разгледани“, припомни социалистът.

Зам.-председателят на БСП категорично заяви, че партията ще има по-високи резултати от тези, които показват социологическите проучвания и допълни, че БСП ще бъде лявата партия в следващото правителство, която да бъде спирачка на безумията, които се опитват да правят някои от политическите играчи.  

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6278

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4970

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5859

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4296

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4369

/ брой: 126

Тупик

visibility 5941

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5209

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 6125

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 6065

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ