20 Февруари 2026петък11:02 ч.

Атанас Зафиров: Наталия Киселова е най-подходящият кандидат за председател на НС

Очакваме днес да бъде проявен разум и най-накрая да се развърже този възел

автор:Дума

visibility 5216

„В изпълнение на нашата принципна и последователна политика през последните седмици, издигнахме за пореден път кандидатурата на доц. Наталия Киселова като възможно най-подходящия кандидат за председател на Народното събрание. Проведохме разговори с другите политически сили в отговор на нашата заявка за 48 часа срок за консултации. Очакваме да бъде сложен край на задкулисието и безпринципните договорки и да вървим към развързване на този сложен възел.“ Това заяви председателят на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Атанас Зафиров пред медии в кулоарите на Народното събрание.

Той каза още, че е оптимист, че до края на деня ще бъде избран председател на парламента. „Очакваме да бъде проявен разум. Благодаря на партиите, които отстъпиха от тяснотопартийните си интереси. Продължаваме да настояваме, че изборът трябва да е на възможно най-подходящия кандидат в тази ситуация, който според нас е доц. Наталия Киселова“, посочи Зафиров.

Той отрече да са били водени разговори за управленско мнозинство. „В момента трябва да решим казусът с председател на НС.  Задкулисни договорки е нямало и още от първия ден отказахме да участваме във всякакви сценарии и нечистоплътни уговорки“, коментира председателят на лявото обединение.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 427

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 445

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 402

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 406

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 424

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ