01 Септември 2025понеделник06:40 ч.

Бъбрек от Германия спаси 37-годишна българка

/ брой: 238

автор:Дума

visibility 453

Млада жена у нас получи бъбрек по европейската програма "Евротрансплант". Оттам за първи път предоставят орган на нуждаещ се българин. Бъбрекът идва също от млада жена на 34 години от Германия. Трансплантацията е завършила вчера сутринта към 4 ч. Пациентката е в реанимация и е екстубирана, бъбрекът функционира, съобщиха от университетската болница "Лозенец".
В "Евротрансплант" членуват седем европейски държави - Австрия, Белгия, Хърватска, Германия, Люксембург, Холандия и Словения. От началото на тази година страната ни започна успешно да си сътрудничи с "Евротрансплант".

 

"Райнметал" ще прави два военни завода у нас

автор:Дума

visibility 2493

/ брой: 161

Украйна свалила стотици дронове и 26 ракети

автор:Дума

visibility 6181

/ брой: 161

Израел извърши десант в предградие на Дамаск

автор:Дума

visibility 3088

/ брой: 161

Накратко

автор:Дума

visibility 2405

/ брой: 161

Вот Номер Пет

автор:Александър Симов

visibility 3219

/ брой: 161

Кьопавата русофобия

автор:Юри Михалков

visibility 2544

/ брой: 161

Обявяват цените на 101 продукта всеки ден

автор:Дума

visibility 2818

/ брой: 161

Какви са опциите за сигурността на Украйна?

visibility 3430

/ брой: 161

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ