01 Август 2025петък16:31 ч.

Българин в групите на Шампионската лига

Мидтиланд с Божидар Краев за първи път стигна груповата фаза

автор:Дума

visibility 100

Националът Божидар Краев и неговият Мидтиланд се класираха за групите на Шампионската лига след драматична победа над Славия (Прага). Три гола след 80-ата минута помогнаха на датския домакин да спечели с 4:1 и за първи път в историята си да стигне до същинската фаза на най-престижното клубно състезание.
Преди седмица двата отбора завършиха при 0:0 в столицата на Чехия, а в реванша Славия поведе чрез Олайнка още в 3-ата минута и запази аванса си до средата на второто полувреме. Тогава Сори Каба (65) изравни, а в края Александeр Шолц (83 от дузпа), Огочукву Ониека (87) и Андерс Дрейер (90+1) пратиха Мидтиланд в групите.
Краев влезе при 0:1 в 58-ата минута на мястото на Евандер и помогна за обрата. Българският футболист беше много активен и асистира за последния гол във вратата на гостите.
Мидтиланд започна похода си в квалификациите с успех срещу Лудогорец в Разград (1:0), след това разгроми с 3:0 швейцарския Йънг Бойс, а в плейофите преодоля и шампиона на Чехия.
Началото на реванша не беше никак обнадеждаващо за датчаните. Още в 3-ата минута защитата не се справи с едно центриране от корнер и Олайнка прати топката във вратата, пазена от Йеспер Хансен.
До почивката домакините не можаха да изравнят, но през второто полувреме физическото им надмощие се оказа решаващо. В 65-ата минута Каба надскочи стража на Славия Ондрей Коларж и върна надеждите на Мидтиланд. Този резултат не устройваше отбора на Краев заради допуснатото попадение у дома.
В 84-ата минута обратът стана факт. Защитник на Славия докосна топката с ръка в наказателното поле и словенският рефер Дамир Скомина отсъди дузпа. Коларж спаси удара на Каба, но съдията нареди изпълнението да бъде повторено заради престъпване на голлинията от стража и Шолц не сбърка.
Чехите рухнаха и в 88-ата минута Огочукву Ониека реши всичко с хубав диагонален шут, а в добавеното време Краев отклони с глава към Дрейер, който преди това уцели гредата, и при повторния си опит нападателят довърши Славия - 4:1.
Мидтиланд е поставен в четвърта урна при жребия за груповата фаза, който ще бъде теглен в Женева в 18.00 ч.

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 443

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 387

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 403

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 405

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ