11 Юли 2025петък08:50 ч.

България е четвърта по КОВИД-смъртност

Това е показател за света, в Европа вирусът отново се разпространява бързо

/ брой: 202

автор:Дума

visibility 1679

България е на 4-то място в света по смъртност от КОВИД-19 на един милион души. Това сочат последните данни на световната агенция "Worldometers" ("Уърлдомитърс"). Възможно е страната ни да отиде по-напред в печалната класация, защото нивата на заразяемост и смъртност са изключително високи. Преди нас са Перу, Босна и Херцеговина и Северна Македония.

В Европа вирусът отново се разпространява бързо. Въпреки че в Гърция 61% от населението е ваксинирано, държавата продължава да е в тъмночервената зона. На ден новозаразените са над 3000 човека. Властите предупреждават за "тежка зима", ако не се увеличи броят на ваксинираните. В Нидерландия случаите са нараснали с 44% за седмица. А във Великобритания, за последното денонощие са регистрирани над 43 700 заболели и 223 починали. Вече седем дни поред броят на заразените надхвърля 40 000 дневно. Професор Кристина Пейгъл от Лондонския университетски колеж заяви, че се наблюдава неконтролируема епидемия сред учениците. Русия отчете нов черен рекорд: 1015 смъртни случаи за 24 часа.

Заради увеличаващият се брой новозаразени в редица държави затягат мерките. Властите в Гърция въвеждат стриктен контрол върху спазването на забраните. "Зелен сертификат" се изисква за всички дейности на закрито. В държавния и частния сектор неваксинирани, се тестват по 2 пъти на седмица. 

Задължително е носенето на специална маска в магазините за хранителни стоки и аптеките, както и в обществения транспорт в Австрия. Деца от 6 до 14 години, както и бременните, могат да носят обикновени маски. Никъде не се приема антигенен тест.

Москва въвежда 4-месечна забрана за напускане на домовете си за хора над 60-годишна възраст, които не са ваксинирани или преболедували. Най-малко 30% от персонала на фирмите трябва да премине на дистанционна работа. Новите ограничения влизат в сила от 25 октомври. 

В Канада въвеждат задължителна ваксинация за депутатите. Всички лидери на политически партии последваха призива на премиера Джъстин Трюдо, с изключение на консерваторите. 

 

 

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ