12 Юли 2025събота07:38 ч.

България е четвърта по КОВИД-смъртност

Това е показател за света, в Европа вирусът отново се разпространява бързо

/ брой: 202

автор:Дума

visibility 1684

България е на 4-то място в света по смъртност от КОВИД-19 на един милион души. Това сочат последните данни на световната агенция "Worldometers" ("Уърлдомитърс"). Възможно е страната ни да отиде по-напред в печалната класация, защото нивата на заразяемост и смъртност са изключително високи. Преди нас са Перу, Босна и Херцеговина и Северна Македония.

В Европа вирусът отново се разпространява бързо. Въпреки че в Гърция 61% от населението е ваксинирано, държавата продължава да е в тъмночервената зона. На ден новозаразените са над 3000 човека. Властите предупреждават за "тежка зима", ако не се увеличи броят на ваксинираните. В Нидерландия случаите са нараснали с 44% за седмица. А във Великобритания, за последното денонощие са регистрирани над 43 700 заболели и 223 починали. Вече седем дни поред броят на заразените надхвърля 40 000 дневно. Професор Кристина Пейгъл от Лондонския университетски колеж заяви, че се наблюдава неконтролируема епидемия сред учениците. Русия отчете нов черен рекорд: 1015 смъртни случаи за 24 часа.

Заради увеличаващият се брой новозаразени в редица държави затягат мерките. Властите в Гърция въвеждат стриктен контрол върху спазването на забраните. "Зелен сертификат" се изисква за всички дейности на закрито. В държавния и частния сектор неваксинирани, се тестват по 2 пъти на седмица. 

Задължително е носенето на специална маска в магазините за хранителни стоки и аптеките, както и в обществения транспорт в Австрия. Деца от 6 до 14 години, както и бременните, могат да носят обикновени маски. Никъде не се приема антигенен тест.

Москва въвежда 4-месечна забрана за напускане на домовете си за хора над 60-годишна възраст, които не са ваксинирани или преболедували. Най-малко 30% от персонала на фирмите трябва да премине на дистанционна работа. Новите ограничения влизат в сила от 25 октомври. 

В Канада въвеждат задължителна ваксинация за депутатите. Всички лидери на политически партии последваха призива на премиера Джъстин Трюдо, с изключение на консерваторите. 

 

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ