14 Юли 2025понеделник11:47 ч.

Борисов към Кунева:

Без запалки и балони за председателството на ЕС

/ брой: 202

автор:Дума

visibility 114

Бойко Борисов е поел ръководството на подготовката на българското председателство на Съвета на ЕС през 2018 г. от Меглена Кунева поради изоставането й. Това става ясно от стенограмата на последното заседание на Министерския съвет.
"Правя го това, защото ми омръзна госпожа Кунева да идва - казва ми нещо, аз ви казвам, после събирате се, не произлиза нищо след срещите, а времето си тече, а на мен ми се иска да стартираме с, нека да го наречем, грубата работа, която изисква време", отбелязва Борисов пред министрите. Той отбелязва, че в културната програма няма да има запалки и балони. Повод за репликата му е временно прекратената обществена поръчка от Кунева, след като се разбра, че ръководеното от нея МОН смята да се рекламира за 2 млн. лв., като сред рекламните материали влизаха обикновени и луксозни запалки.
От стенограмата става ясно, че точката, с която Борисов изземва от Кунева ръководството, е включена извънредно. Минути преди това да стане, министрите разглеждат доклад на Кунева с отчет на подготовката на председателството за периода май-юли. В него Кунева потвърждава, че е необходим ремонт на НДК, на сградата на бившия Партиен дом, където ще се премести Народното събрание, и на резиденция "Бояна". Ангажиментът на тези сгради към председателството ще бъде не повече от 30 дни и това ще бъде предмет на наем, но без техния ремонт няма къде да проведем събитията, заявява Кунева.

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 68

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 80

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 67

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 67

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ