15 Декември 2025понеделник14:04 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

МВР:

БФС пак не ни чу

1300 полицаи охраняват "вечното дерби"

/ брой: 47

автор:Владимир Николов

visibility 3326

Над 1300 полицаи ще следят за реда и сигурността преди, по време и след дербито Левски - ЦСКА утре, обявиха от МВР на специална пресконференция. Главен комисар Антон Златанов обаче изтъкна, че при съставяне на програмата за пролетния полусезон хората от БФС и от бТВ, които държат правата за излъчване на мачовете, отново не са се вслушали в съветите "вечното дерби" да бъде на Националния стадион "Васил Левски" или да се проведе по светло на стадион "Георги Аспарухов".
"Националният стадион е по-неутрален за феновете и е в центъра на София, така че може да осигурим по-лесно охраната на мача. Не искам да прозвучи, че се оплакваме или да слушаме упреци, че полицията не може да се справи. За нас не е проблем, ще се справим и с тази ситуация. По-добре обаче щеше да е дербито да беше по-рано и да не е на този стадион. Левски като домакин също можеше да пожелае мачът да се играе в друг час. Явно малко са позабравени инцидентите, които се случваха преди 2003 г. на "Българска армия" и "Георги Аспарухов". Просто съперниците решиха, че мачът трябва да се играе пак тук, но ще вземем железни мерки", обяви главен комисар Антон Златанов.
250 полицаи ще се грижат за реда вътре в стадиона, а 150 на подстъпите около него. Общата бройка на полицаите ще бъде 1300. В нея са включени сили от бившата дирекция "Жандармерия", ще бъдат използвани полицейски кучета и коне, ще  има и две водоструйни машини за разпръскване на евентуални безредици. Всички останали сили ще бъдат разположени в централната градска част и по пътя на шествията на двете агитки.
"Червените" ултраси се събират край езерото "Ариана" в 15.00 ч.  за да дефилират към стадиона. Сборът на "сините" е пред централния им фен-клуб близо до ЦУМ, но за предотвратяване на стълкновения той е насрочен за 16.00 ч.
"Целият ресурс на полицията е ангажиран да пази София. При предишни дербита са ни набеждавали, че на всеки метър имало полицай, а София оставала без охрана заради мача. Наясно сме, че феновете тръгват от кварталите, ще имаме охрана на спирки на градския транспорт, на такива места, на които е имало констатирани нарушения в предишни години. Зад всеки автобус по маршрутите край стадиона ще има патрулки. В събота София ще бъде град, в който ще има достатъчно полицаи", категоричен бе Златанов.

Започват консултации при президента

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 235

Кметът на "Люлин" иска 25% по-ниска такса смет в района

автор:Дума

visibility 108

/ брой: 235

Общини отказват да вдигат данъци и такси

автор:Дума

visibility 112

/ брой: 235

Съдия Антон Урумов е новият разследващ главния прокурор

автор:Дума

visibility 108

/ брой: 235

Тол системата спира на Нова година заради еврото

автор:Дума

visibility 105

/ брой: 235

Пуснаха още 3 километра от магистрала "Хемус"

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 235

Обмислят нови правила за производство на автомобили в ЕС

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 235

ЕК: Влизането на България в еврозоната е необратимо

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 235

Протести обхванаха цяла Европа

автор:Дума

visibility 101

/ брой: 235

Политически трусове и скандали в Мадрид

автор:Дума

visibility 99

/ брой: 235

Бундесверът ще укрепва границата на Полша

автор:Дума

visibility 105

/ брой: 235

Осъзнайте се! Можете ли?

автор:Таня Джаджева

visibility 92

/ брой: 235

Криза на съвестта

visibility 96

/ брой: 235

"Гражданска Панорама"

автор:Ваня Григорова

visibility 106

/ брой: 235

Имах силата да открия България заради мен и корените ми

visibility 109

/ брой: 235

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ