19 Април 2024петък11:04 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Бизнесът у нас скептичен към прогнозите за растеж

/ брой: 68

автор:Дума

visibility 503

Представителите на бизнеса в България са по-скептични за ръста на глобалната икономика в сравнение с колегите си в Югоизточна Европа. Това показват резултатите от традиционното проучване на "ПрайсуотърхаусКупърс", което се провежда на всеки 2 години. 58% от българските участници очакват ръст на глобалната икономика, докато глобално това казват 75% от питаните. Една четвърт от бизнес лидерите в България очаква дори понижение. На такова мнение са 14% от лидерите глобално. 58% от бизнес лидерите в България очакват икономическият растеж глобално да се увеличи при 64% от колегите им в Централна и Източна Европа и 75% глобално. 24% смятат, че ще се понижи при 14% глобално.

В същото време Международният валутен фонд повиши оценката си за икономическия ръст на България през 2021 г. до 4,4%. Предишната прогноза на фонда бе за значително по-слаб ръст от 3,6%, става ясно от т. нар. "пролетен доклад" на институцията. За следващата година ръководената от Кристалина Георгиева организация очаква отново ръст от 4,4% (при предходна оценка за 4,3%), който би бил по-бърз от средния темп за еврозоната. Пандемията сложи край на силните икономически резултати на България. След растеж от 3,7% през 2019 г. се очаква реалният БВП да се свие с 4,6% през 2020 г. в резултат на блокирането в началото на кризата и втората вълна на пандемията, заедно с повторното въвеждане на ограничителни мерки. Това доведе до срив на търсенето, независимо от фискалната и друга подкрепа за домакинствата и фирмите. Равнището на безработица се е повишило, но наскоро се стабилизира, подпомогнато от политическата подкрепа, поясняват от МВФ в бележките за България.

Токът за бита още година с фиксирана цена

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 74

Общински проекти за 1,9 млрд. лв. са одобрени от МРРБ

автор:Дума

visibility 507

/ брой: 74

Домакинствата заплашени от "водна бедност"

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 74

ОМВ търси партньор за проучване за нефт и газ в Черно море

автор:Дума

visibility 477

/ брой: 74

Словакия отхвърля мигрантския пакт

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 74

Сърбия осъди решение на ПАСЕ за Косово

автор:Дума

visibility 541

/ брой: 74

Байдън е годен за президент

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 74

Накратко

автор:Дума

visibility 474

/ брой: 74

Терористичен атентат

автор:Александър Симов

visibility 605

/ брой: 74

За аматьорщината в киното

visibility 499

/ брой: 74

Г-н Президент, сменете Главчев, не преговаряйте с мафията!

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 74

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ