29 Април 2026сряда14:09 ч.

Милано/Кортина 2026

Благой Тодев се разболя

/ брой: 25

автор:Дума

visibility 6204

Водещият ни биатлонист при мъжете Благой Тодев се разболя. Банскалията спря да тренира, докато не се излекува. Очакванията са 24-годишният Тодев да е на линия за стартовете на Олимпиадата. 
Всички останали биатлонисти тренират на олимпийското трасе. България е с пълни квоти при жените и мъжете - по четирима представители. 
Тимът ни ще дефилира на откриването в Кортина д'Ампецо, а Владимир Илиев, за когото това е пета Олимпиада, е знаменосец.
Състезанията в биатлона са на познато място за световния елит - Антхолц-Антерселва. Разположена на 1600 м надморска височина, сред величествените алпийски върхове, близо до австрийската граница, арената ще побере 19 000 зрители. Това е съоръжението с най-голям капацитет сред всички останали на Зимните игри в Милано-Кортина 2026.
В този курорт се провеждат стартове за Световната купа от 1971 г. Мястото е било домакин и на шест световни първенства.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ