Габриел Вълков:
Богатите трябва да плащат повече данъци
/ брой: 171
Богатите трябва да плащат повече данъци, а бедните - по-малко, заяви в тв изява народният представител от "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Габриел Вълков. Той акцентира върху нуждата от социална и данъчна справедливост в България. "Предлагаме въвеждане на прогресивно и корпоративно данъчно облагане, както е в редица европейски държави. Трябва да се въведе необлагаем минимум за работещите на минимална заплата. Данъкът върху дивидента може да се увеличи от 5% на 10%, като част от средствата да се разпределят и между служителите, които създават печалбата“, каза той.
Вълков подчерта, че събраните допълнителни приходи следва да бъдат насочени към социални политики, като увеличени майчински обезщетения. „Не говорим за по-високи данъци върху труда на хората, а за справедливо участие на едрия капитал и големите предприятия“, обясни социалистът.
“Част от мотивите за вота на недоверие са свързани със стари правителства, които нямат нищо общо със сегашния кабинет и настоящите министри. Това е пореден опит на опозицията да разклати властта, без да предлага реална алтернатива", смята депутатът.
По неговите думи няма нищо укоримо в посещението на Атанас Зафиров и делегацията на БСП в Китай. “Световни лидери като Урсула фон дер Лайен и Тръмп се срещат със Си Дзинпин и Путин. Диалогът между Изтока и Запада е жизнено необходим. Липсата му води до конфликти. Колкото повече се говори, толкова повече светът може да се върне към нормалността”, коментира Вълков.
