20 Февруари 2026петък20:46 ч.

Предстоящо

Борба за надмощие между две силни жени в един мъжки свят

/ брой: 223

автор:Дума

visibility 4423

Новата биографична продукция на "Юнивърсъл" "Кралицата на Шотландия" представя величествен разказ, изграден на основата на реални исторически събития и пресъздаден по най-въздействащия начин. Филмът е вдъхновен както от непримиримите характери на двете главни героини - съперници в любовта и властта, така и от духа на миналото, покварен от гръмки лъжливи обещания и алчност.
В основата на историческата драма е бурният живот на Мери Стюарт, която само на 16 години става кралица на Франция. Вярна на непоклатимите си принципи, тя отказва да се омъжи повторно и се връща в родната Шотландия, за да поеме трона, който й принадлежи по право. Мери обаче предявява претенции и към английската корона и така започва трагичната развръзка в живота й. Шотландия и Англия са управлявани от властната Елизабет Първа, която от този момент нататък се превръща в най-жестоката съперница на Мери. Поставени в неравностойни условия, подкрепяни фалшиво от най-близките си поданици, превърнали се в обект на заговори и безмилостни кроежи, които да осуетят плановете им за господство, двете жени-регенти променят хода на историята.
В ролите на Мери Стюарт и Елизабет Първа зрителите ще видят номинираните за "Оскар" актриси Сърша Ронан и Марго Роби. Във филма участват още Джак Лоудън, Джо Алуин, Гема Чан, Мартин Компстън, Исмаел Кордова, Брендън Койл, Йън Харт, Гай Пиърс и др. Режисьор е Джоси Рурк, а сценарият е дело на Бо Уилимон.
"Кралицата на Шотландия" тръгва по кината на 25 януари 2019 г., научи ДУМА от "Форум филм България".

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ