31 Юли 2025четвъртък19:29 ч.

Борис Джонсън с внушителна преднина в първия тур на изборите при торите

автор:Дума

visibility 1371

Борис Джонсън спечели с внушителна преднина първия тур на изборите за нов лидер на Консервативната партия във Великобритания.
Резултатите съобщи изпълняващият длъжността председател на Комитет 1922 г. към Консервативната партия Шерил Гилън.
Бившият външен министър получи 114 гласа, въпреки че последните проучвания му даваха едва 84. Джереми Хънт е втори с едва 43 гласа, а след него се нареждат Майкъл Гоув - с 37 гласа, Доминик Рааб - 27 гласа, Саджид Джавид - 23, Мат Ханкок - 20 гласа и Роди Стюард - 19 гласа.
Останалите трима кандидати не успяха да съберат над 17 гласа, което е минималния праг, за да преминат към втори тур.
Джонсън изрази задоволството си от победата, но предупреди, че има дълъг път да се извърви.
Общо 313 депутати гласуваха за десетимата кандидати.
Вторият кръг ще се проведе на 18 юни, а следващите гласувания са планирани за 19 и 20 юни, докато останат само двама кандидати. След това членовете на Консервативната партия ще изберат новия си лидер. Новият премиер трябва да встъпи в длъжност до края на юли.
Вчера Борис Джонсън даде старт на официалната си кампания. Той обеща да извади държавата от ЕС до 31 октомври.

Хиляди сърби искат наши паспорти

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 140

Няма сделка за Арда, твърди гръцка медия

автор:Дума

visibility 545

/ брой: 140

Разследват главния прокурор на Испания

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 140

Накратко

автор:Дума

visibility 594

/ брой: 140

Така се прави!

автор:Таня Глухчева

visibility 584

/ брой: 140

Толкова ли е трудно

visibility 561

/ брой: 140

Не винете човечеството за повишаване на температурите

автор:Дума

visibility 690

/ брой: 140

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ