20 Август 2025сряда23:18 ч.

Борисов разпореди промяна на "поправката Домусчиев"

автор:Дума

visibility 144

По-малко от час след като стана ясно, че президентът налага вето на промените в Закона за приватизация, Бойко Борисов даде нареждане ГЕРБ да коригират собствените си поправки. Трябвало да отпаднат "всички съмнения в лобизъм в полза на една или друга страна". Новите текстове трябва категорично да предвидят забрани за разпростиране на действието спрямо заварени приватизационни договори.
Искането на Борисов всъщност повтаря критиките, с които президентът връща закона.
Припомняме, че промените бяха наречени "поправката Домусчиев", защото чрез тях бизнесменът Кирил Домусчиев ще бъде освободен от дълг от 58 млн. лева към държавата след приватизационна сделка.
Промените, които ще направят ГЕРБ, ще бъдат представени на брифинг в народното събрание от Данаил Кирилов в 14:00 часа.

Топ 5 сайта за търсене на работа в чужбина

автор:Дума

visibility 565

Над 120 000 млади с борчове заради заеми

автор:Дума

visibility 517

/ брой: 154

КЗП и НСИ се скараха заради еврото

автор:Дума

visibility 528

/ брой: 154

Олиото поскъпна с 10 на сто за година

автор:Дума

visibility 504

/ брой: 154

Додик официално не е президент

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 154

Дипломатически скандал между Израел и Австралия

автор:Дума

visibility 516

/ брой: 154

Протест и контрапротест в сръбската столица

автор:Дума

visibility 528

/ брой: 154

Накратко

автор:Дума

visibility 475

/ брой: 154

Медиен апокалипсис

автор:Александър Симов

visibility 529

/ брой: 154

Тръмп: Кремъл желае да разреши конфликта

автор:Юри Михалков

visibility 601

/ брой: 154

Неадекватност

visibility 516

/ брой: 154

Малко е да се каже, че съм бясна. Освирепяла съм!

visibility 553

/ брой: 154

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ