29 Април 2026сряда14:08 ч.

Бойко Борисов: ПП-ДБ искат от нас само да натискаме копчето

/ брой: 123

автор:Юлия Вутова

visibility 2701

Юлия ВУТОВА


"Доколкото разбрах ПП-ДБ искат от нас само да натискаме копчето. Колкото по-бързо забравим лидерската среща във вторник, толкова по-добре. Тя не произведе нищо освен нова разделителна линия", ядоса се вчера лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Пред журналисти в НС той уточни, че тя е породена от "помпозната проява за издигане на кандидат за кмет на София месеци преди изборите". 

"Асен Василев дойде, пи кафе и отиде на среща с украинската посланичка. Нито тема по управленска програма, нито тема свързана с Украйна, пакетите с военна помощ. Нищо от това, което обществото чака. Нито наводненията - какви мерки, какви пари", възмути се Борисов.

Той поясни, че всеки има право да издига кметове, но ПП-ДБ пак били говорили за "Борисовата държава" и приказки отпреди 3 г. Според него това е озадачаващо. "През тези години, когато те управляваха, даваха ли пари за детски градини и училища в София, за продължението на дъгата? Отново се измества темата. Когато те тръгнат да говорят за регулатори, ние също ще тръгнем да си правим предизборна кампания", закани се Борисов.

Лидерът на ГЕРБ уточни, че лидерските срещи са лидерски. "Когато са 10-15 човека вътре, става говорилня и нищо конкретно не се решава", вдигна рамене Борисов. Той призова ПП-ДБ, ако искат да уволняват десетимата зам-министри, за които твърдят, че са на ГЕРБ. "Шефът на митницата ли е на Борисов, шефът на НАП ли, на БЕХ, да не ги изброявам", продължи той. 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ