10 Юли 2025четвъртък10:22 ч.

Брюксел разреши хляб с прах от червеи

/ брой: 29

автор:Дума

visibility 16430

За първи път в ЕС прахът от брашнени червеи ще може да се използва в хранителни продукти, съобщи "Дойче веле", информирайки за влезлия в сила съответен закон. Разрешението се отнася за брашното, получено от ларвите на брашнения бръмбар Tenebrio moltor.
Богатото на протеин брашно ще се използва в ограничени количества в промишлено произвежданите тестени изделия - хляб или сладкиши, в преработени картофени продукти или сирене. Нямало рискове за здравето.
Над 2000 вида насекоми се смятат за ядливи за над 2 млрд. души в други части на света, успокоява медията.
Законът е последица от санкционната политика на Запада срещу Русия, коментира шефът на Държавната дума Вячеслав Володин в Телеграм. ЕС реши да не помага на местните фермери, а да замени стоките им с червеи и ларви. В Русия с такива неща се хранят „само животни и риби“, констатира Володин.

Вертикалният газов коридор готов до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 2916

/ брой: 124

70% от местните данъци събрани онлайн

автор:Дума

visibility 7873

/ брой: 124

НСИ отчита бум в продажбите на дребно

автор:Дума

visibility 8186

/ брой: 124

ЕП облекчи изискванията към газовите хранилища

автор:Дума

visibility 6365

/ брой: 124

Да мразиш, че и да искаш

visibility 6686

/ брой: 124

Мъжество

автор:Марин Милашки

visibility 7269

/ брой: 124

Имперските злини на САЩ

автор:Дума

visibility 7761

/ брой: 124

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ