12 Юли 2026неделя06:26 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

БСП иска Енергийна стратегия за 20 г. напред

автор:Дума

visibility 1037

Правителството да приеме Енергийна стратегия за следващите 20 години. Това предложи на пресконференция в Стара Загора зам.-председателят на ПГ "БСП за България" Драгомир Стойнев, цитиран от БТА. Социалистът бе категоричен, че документът трябва сериозно да бъде обсъден от ексерти в сектора и да бъде приет с консенсус от всички политически сили. Като бивш енергиен министър Стойнев подчерта, че по време на кабинета на Пламен Орешарски не е имало предложение за продажба на "ЧЕЗ България".

Депутатът Георги Гьоков изрази съжаление, че продажбата на енергоразпределителното дружество е заглушило проблемите свързани с бедността и демографската криза. На пресконференцията социалистите настояха още да се отмени учебната програма по история за 10 клас и да се изработи отново. Депутатите Драгомир Стойнев, Георги Гьоков и Донка Симеонова бяха в Стара Загора, за да поставят началото на подписка за развалянето на сделката за ЧЕЗ.

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 4430

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 4336

Гърция намалява цените на горивата през лятото

автор:Дума

visibility 4597

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ