20 Ноември 2025четвъртък12:43 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

БСП искат ново обсъждане на системата "Бонус-малус"

автор:Дума

visibility 349

Наредбата за системата "Бонус-малус" в сегашния й вид да бъде оттеглена от общественото обсъждане и да се направят промени, за да не бъдат ощетявани водачите за сметка на застрахователите. За това настояват от БСП. В момента системата е инструмент за увеличаване на застрахователната премия, но за нас е неприемливо за едно и също нещо шофьор да бъде санкционеран няколко пъти, коментира секретарят на ПГ на левицата Димитър Данчев.
Припомняме, че срещу новата система "Бонус-малус" се изказаха вече превозвачески фирми, а вчера и омбудсманът призова за редакция на наредбата.
 Взимайки предвид обществената реакция на граждански и браншови организации, смятаме, че изготвената наредба не отговаря на очакванията на обществото, в това число и очакванията, че тази система ще допринесе за намаляване на пътнотранспортните произшествия, подчерта Данчев. По думите му според левицата в наредбата са допуснати сериозни пропуски и тя има нужда да бъде преработена. От "БСП за България" предлагат като първа стъпка тази наредба да бъде оттеглена от общественото обсъждане.
Внесли сме предложение за промяна в Кодекса за застраховането, където казваме, че размерът на премията за застраховката "Гражданска отговорност" може да бъде коригирано само на база нанесени щети, уточни Димитър Данчев. Проблемите, които създава сега действащият текст, при влизане в сила и на наредбата, са свързани с повишаването на корупционния риск и на затрупване на съдилищата с купища жалби за отлагане на повишаване на застрахователната премия, обясни депутатът. От БСП предупредиха, че се създава допълнителна тежест за траспортните фирми, който имат голям брой водачи за едно и също транспортно средство.
 

Еврото идва с още два неработни дни

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

Има нарушения при всеки трети воден обект по Черноморието

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

31 декември и 2 януари ще са неработни дни

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 218

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 0

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 0

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 1

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ