29 Април 2026сряда19:25 ч.

БСП няма да бърза с връщането на мандата

/ брой: 11

автор:Дума

visibility 376

"Няма да бързаме с връщането на мандата, но това ще зависи от разговорите с другите партии. Консултираме се с юристи. Няма срок в Конституцията за излъчване на премиер. Ако на първите срещи няма диалог, няма да бавим процеса", заяви зам.-председателят на Народното събрание и на БСП Кристиан Вигенин в тв разговор.

"Не може да си позволим още няколко месеца безвремие, трябва да има компромиси. По време на разговорите трябва да разберем има ли искрено желание да търсим съгласие за създаване на правителство и ако има, да уточним кои са политиките, законите, действията, които трябва да предприеме редовното правителство. Да видим какъв хоризонт бихме му дали и дали ще се търси вариант за по-дългосрочен кабинет или по-краткосрочен с ясна програма. Трябва и да обсъдим кабинетът да бъде преди всичко експертен, в който да няма политически фигури, или в него да участват хора от партиите, които застават зад него. Това обаче означава един по-сериозен ангажимент", обясни Вигенин. Разглеждаме мандата не като мандат на БСП, а на целия парламент, който има последен шанс да създаде правителство, уточни той.

"С третия мандат ще променим подхода, ще видим дали има неща, които могат да ни обединят, за да работим за българите, а чак след това ще видим кои ще са "червените линии". Ще търсим консенсусна и обединяваща фигура за премиер", заяви депутатът от БСП Деян Дечев в тв участие. "На днешното заседание на Националния съвет ще вземем решение какво ще правим. На пленума ще бъде обсъдена и организацията на заседанието на 50-ия конгрес на БСП - приемане на документите, ориентировъчната програма и регламент", съобщи той.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 626

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 717

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 654

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 648

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 741

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ