24 Февруари 2026вторник13:07 ч.

БСП пита Борисов: Кои са ТЕ?

автор:Дума

visibility 426

Кои са ТЕ, които клатят правителството, господин премиер. Кои са гадовете, които са срещу държавата? Длъжен сте да отговорите на тези въпроси, защото вчера, видимо изнервен, предизвикахте определени страхове. Това е мегаскандал и трябва именно българският парламент да се занимае с него. С тези думи Драгомир Стойнев от БСП защити искането на левицата Бойко Борисов да бъде изслушан от депутатите по аферата с ЧЕЗ. От левицата са категорични, че в една парламентарна република именно депутатите са тези, които биха могли да задават въпроси, ако в държавата има напрежение.
Ние сме държава председател на Съвета на Европа в момента и всеки такъв скандал е притеснителен, продължи Стойнев.
Борисов обяви, че са му спретнали ювелирна акция за сваляне на кабинета. Какво по-важно от това трябва да се случи в държавата, за да се занимава парламентът с него, попита от своя страна Жельо Бойчев.

Очаквано мнозинството отхвърли искането на левицата. Данаил Кирилов се опита да обясни, че премиерът и ГЕРБ сега нямали право да коментират скандала. Чак след като минат заседанията на комисиите утре, в които ще бъдат изслушени службите и регулаторите, тогава щели да говорят.

Идват 200 000 тона "съмнителен" слънчоглед

автор:Дума

visibility 115

/ брой: 37

Англия с нови правила за пътуване

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 37

ЕП се готви да отложи сделката със САЩ

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 37

Разнобой в Германия заради социалните мрежи

автор:Дума

visibility 116

/ брой: 37

Убиха влиятелен наркобарон в Мексико

автор:Дума

visibility 117

/ брой: 37

Застреляха въоръжен мъж до дома на Тръмп

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 37

Създателката на модела

автор:Александър Симов

visibility 115

/ брой: 37

Бизнес фразеологизми (тълковен речник)

visibility 119

/ брой: 37

Съшито с бели конци

автор:Таня Глухчева

visibility 123

/ брой: 37

Морален дълг на България

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 37

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ