07 Юни 2023сряда23:02 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Западна България облачността ще бъде разкъсана, предимно купеста. До обяд в отделни райони там, а след обяд на повече места, главно в планинските райони, ще превали и прегърми. В Централна и Източна България ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, в Източна България след обяд умерен, от изток. Максималните температури ще останат без съществена промяна - между 23° и 28°, в София - около 24°. Днес над Западна България облачността ще бъде разкъсана, предимно купеста. До обяд в отделни райони там, а след обяд на повече места, главно в планинските райони, ще превали и прегърми. В Централна и Източна България ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, в Източна България след обяд умерен, от изток. Максималните температури ще останат без съществена промяна - между 23° и 28°, в София - около 24°.

БСП подкрепи промените в съдебната система

Националната следствена служба става самостоятелен орган, директорът й ще може да раследва главния прокурор

/ брой: 18

автор:Дума

visibility 2

БСП подкрепи на първо четене законодателни промени в съдебната система, които бяха предложени в няколко законопроекта на различни партии и на Министерския съвет. 

С гласовете на социалистите на първо четене беше прието Националната следствена служба да бъде извадена от шапката на прокуратурата и да стане независим самостоятелен орган. 

Освен това разследванията срещу главния прокурор и неговите заместници вече ще могат да се водят от директора на НСлС, който в момента е и зам.-главен прокурор. Предвижда се и механизъм за временно отстраняване от длъжност на главния прокурор, докато тече разследване срещу него.

 Подкрепата за законопроектите бе обоснована от лидера на БСП Корнелия Нинова с общата им цел - промени в съдебната система, които ще доведат до бърз и справедлив процес. Тя защити позицията, че трябва да има контрол върху главния прокурор, и потвърди одобрението за утвърждаване на НСлС като независим орган. 

КЕВР: Компенсации за абонатите за некачествен ток

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 107

Иска се забрана за внос и на укрйинско олио

автор:Дума

visibility 284

/ брой: 107

ЕК одобри 77 млн. евро за райони с висока безработица

автор:Дума

visibility 212

/ брой: 107

Социология за мошеници

автор:Александър Симов

visibility 374

/ брой: 107

Низ от скандали

автор:Евгени Гаврилов

visibility 289

/ брой: 107

Конституцията не е просто хартия

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 107

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ