15 Юли 2025вторник03:10 ч.

БСП възразява категорично срещу действията на властите в РСМ около честванията на 151-вата годишнина от рождението на Гоце Делчев

автор:Дума

visibility 7092

“БСП възразява категорично срещу предприетите от властите на Република Северна Македония действия около честванията в Скопие на 151-вата годишнина от рождението на Гоце Делчев.” Това се заявява в позиция на Изпълнителното бюро на БСП по повод честванията в Скопие на 151-вата годишнина от рождението на Гоце Делчев. 

“Български граждани бяха целенасочено възпрепятствани да пресекат границата и да отдадат почит на гроба му, към официални български представители беше проявено недопустимо неуважение, затруднено беше отразяването на честванията от българските медии, обяви се черен списък за забрана на граждани на ЕС да влизат в РСМ”, посочва се в позицията, като се отбелязва, че напрежението е било подклаждано в продължение на седмици и това е намерило израз в събитията от 4-ти февруари. 

Според социалистите решението на 47-ото Народно събрание да позволи начало на преговорите за членство в Европейския съюз е било прибързано и действията на властите на нашата съседка още веднъж потвърждават оценката на БСП, че Република Северна Македония не е показала необходимия напредък.  

“Поддържаме приетата единодушно миналата седмица декларация на Народното събрание, която възстанови единството на българските позиции по отношенията на България със Северна Македония. Призоваваме служебното правителство стриктно да се придържа към нея”, подчертава се още. 

Позицията завършва с обръщение към страните-членки на ЕС и към Европейската комисия да съдействат с цел РСМ да се върне към изпълнение на поетите към България ангажименти и да бъдат защитени правата на гражданите с българско самосъзнание в страната. 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ