15 Юли 2025вторник03:33 ч.

Бутикови герои

/ брой: 259

автор:Братя Ружеви

visibility 4977

Българското качество (нали така бяха определени протестиращите от Калин Янакиев) май е изправено пред философска драма. От два месеца насам качеството се опитва да добие количество, тоест повече от 500 души по улиците, но усилията им пропадат отново и отново като опитите на Бойко Борисов да се държи като нормален парламентарист.
Тогава качеството се ориентира към нова стратегия - тази на бутиковите герои. Вчера по обед в най-голямата аула на СУ имаше цифром и словом точно 6 души. Както е при модата обаче, тези 6 души във вечерните шамански събирания се напъват да говорят от името на всички студенти в страната. Абсолютен карнавал.
Тази ситуация все повече разкрива най-големия дефект на окупацията. Тя не само е нелегитимна, тя е миниатюрна. Свита е до хора, които са узурпирали идеята да представляват цялата прогресивна част на народа. А това вече не е демокрация. Не е и свобода. Това е пълната им противоположност.
Сигурно не ни е работа, но на тези 6 души ще дадем съвет. Революциите се правят освен с крясъци, но и с интелигентност. Например изобщо не е интелигентно край вас да стоят пачки само с в. "Капитал дейли". Освен че е твърде едностранчиво, фактът внушава точно определени връзки на протеста. Сложете и в. ДУМА. Така ще покажете, че сте над идейните и политически противопоставяния и че се борите за моралната победа на широкото гражданско общество.

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ